Чернівецька спеціалізована школа «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І-ІІІ ступенів №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента Чернівецької міської ради

Споруда по вул. Шкільній, 2 – колишнє приміщення цивільного (старого) суда та управлінняземлекористування, 1880-і рр. Споруда належала єврейській громаді . В радянські часи тут була 8-річна школа № 34, деякий час розміщувався Чернівецькій інститут вдосконалення вчителів.

Згідно рішення  Чернівецької міської ради № 317 від 11 грудня 1991 року споруду було передано для розміщення загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням івриту, історії та традицій єврейського народу.

Школу було відкрито 16 вересня 1991 року. Новий рік почався у дні, коли єврейський народ  тільки-но відзначив початок Роша-Шана  – єврейського Нового року. На адресу школи надійшло багато вітальний телеграм. Газета «Буковина» надрукувала телеграму-привітання голови комісії Верховної ради України у закордонних справ Дмитра Павличка, який зазначив, що «він – щасливий, що дочекався єврейської школи. Це честь для української демократії на землі, де найтяжче було бути євреєм та українцем. Повинна запанувати злагода між народами. Читайте Шолом Алейхема, великого письменника, усміхніться від щастя, Ваш Дмитро Павличко»

16 вересня 1991 року –відкриття єврейської школи

В 1991 році в школі функціонувало 7 класів, налічувалося 127 учнів та 18 педагогів.

Чернівецька школа була чи не першою на теренах колишнього Радянського Союзу і безумовно першою в Україні.

Педколективу довелося за відносно невеликий період часу пройти складний процес професійного становлення, підняти великий пласт літератури з тим, щоб забезпечити належне викладання предметів державного та етнокультурного компонента.

Поступово школа перетворилася в освітній та духовний центр, де через навчання та виховання дітей, залучення їх до вивчення єврейських традицій та історії, широка батьківська громадськість повертається до своїх національних витоків.